تبلیغات
مطالب جالب ،طنز، سرگرمی ، جوک - منچستر یونایتد 1 - 0 وستهام یونایتد؛ سریع‌ترین گل فصل برای پیروزی شیاطین کافی بود...!
مطالب جالب ،طنز، سرگرمی ، جوک
تفریحی و سرگرمی و جوک و مطالب جالب

 

منچستر یونایتد موفق شد با تک گل روبین فن پرسی از سد وستهام یونایتد بگذرد و جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کند. 


ورزشگاه اولدترافورد شهر منچستر شب گذشته میزبان دیدار دو تیم منچستر یونایتد و وستهام یونایتد بود. یونایتدی‌ها که با شکست هفته گذشته QPR در هفته گذشته خود را دوباره به صدر جدول رسانده بودند، برای تثبیت جایگاه خود به این سه امتیاز خانگی نیاز داشتند. در مقابل، چکش‌های وستهام که با شکست در برابر تاتنهام شانس حضور در میان پنج تیم بالای جدول را از دست داده بودند، باید حداقل با یک امتیاز از اولدترافورد خارج می‌شدند.

منچستر یونایتد به سرعت حمله را دروازه وستهام آغاز کرد و در همان 30 ثانیه نخست بازی به گل اول دست یافت. مایکل کریک پس از دریافت توپ از آندرسون، با یک پاس عمقی هوشمندانه فن پرسی را صاحب موقعیت کرد. فن پرسی با یک استپ به موقع و با غفلت بازیکن حریف خود را از مدافعین عبور داد و ضربه نهایی خود را وارد کرد. توپ پس از برخورد به جیمز کالینز که تلاش داشت با تکل خود فن پرسی را متوقف کند، اندکی تغییر مسیر داد و از بالای سر یوسی یاسکلاینن وارد دروازه وستهام شد تا نهمین گل روبین فن پرسی در لیگ برتر تنها پس از 33 ثانیه به ثمر برسد.

به نظر می‌رسید که این گل تمامی برنامه‌ها و تفکرات سم آلردایس را بهم بریزد اما‏‌، این گونه نبود و وستهام به سرعت خود را سوار بر جریان بازی کرد. در دقیقه 10، وستهامی‌ها با یک ضربه آزاد از جناح چپ و پس از آن با ضربه نصفه و نیمه کوین نولان صاحب یک فرصت گلزنی شدند. در حالی که به نظر می‌رسید که ضربه نولان وارد دروازه شده است، توپ مهاجم سابق نیوکاسل با اختلافی بسیار اندکی به بیرون رفت تا شاگردان فرگوسن نفس راحتی بکشند.

دقایقی بعد باز هم چکش‌ها فرصتی برای گلزنی بدست آوردند اما، ضربه اندی کارول با اختلافی بسیار از بالای دروازه به سمت تماشاگران رفت تا نیمه نخست این دیدار با برتری 1-0 شیاطین سرخ به اتمام برسد.

هر دو تیم نیمه دوم را با قدرت آغاز کردند و به دروازه‌های یکدیگر هجوم بردند. در ابتدای شوت چکشی تام کلورلی توسط یاسکلاینن دفع شد و پس از آن ضربه آزاد فن پرسی سنگربان ایسلندی را به واکنش وا داشت.

خطرناک‌ترین صحنه بازی در هشت دقیقه پیش از پایان دیدار رخ داد. کالینز باز هم یک ضربه آزاد را به درون محوطه جریمه یونایتد ارسال کرد و اینبار نوبت کالتون کول بود تا شانس خود را با یک شوت سهمگین امتحان کند اما، آمادگی سنگربان دانمارکی شیاطین سرخ اجازه گلزنی را به او نداد تا این دیدار با همان تک گل روبین فن پرسی در ثانیه 33 به اتمام برسد.

یونایتد با این پیروزی بدست آمده جمع امتیازات خود را به 33 رساند و اختلاف یک امتیازی خود با تیم دوم جدول را حفظ کرد.

در یک نگاه :‌

ورزشگاه : اولدترافورد، منچستر - 75,572 تماشاگر

داور : مایک جونز

شوت به سمت دروازه (شوت در چارچوب):16 (9) - 8 (1)

خطاها: 6 - 11

کارت زرد: م. کریک (منچستر یونایتد) - ک. نولان (وستهام یونایتد)

بهترین بازیکن زمین : و. رونی (منچستر یونایتد)

ترکیب منچستر یونایتد : آ. لیندگارد، ر. داسیلوا، ج. اوانز، ک. اسمالینگ، پ. اورا، م. کریک، آندرسون (ف. جونز 84')، ت. کلورلی (ا. یانگ 66')، و. رونی (د. ولبک 78')، خ. هرناندز، ر. فن پرسی

سرمربی : سر آلکس فرگوسن

ترکیب وستهام یونایتد : ی. یاسکلاینن، گ. دمل، و. رید، ج. کالینز، ج. اوبرین، م. تیلور، م. دیامه (گ. اونیل 76')، ج. تامکینز، م. جرویس (م. مایگا 70')، ک. نولان، ا. کارول (ک. کول 62')

سرمربی : سم آلردایس

خوب است بدانید که ...

- یونایتد شب گذشته برای 56 مین بازی پیاپی در خانه خود موفق به گلزنی شد و رکورد خود را بهبود بخشید.

- منچستر یونایتد با پیروزی مقابل وستهام توانست با رکورد 24 دیدار بدون تساوی خود در سال 1934 برابری کند


فرگوسن: مقابل وستهم، پیروزی 1-0 هم نتیجه خوبی است

تک گل رابین فن پرسی در این دیدار که سریع ترین گل این فصل لیگ برتر نیز بود، سه امتیاز این دیدار را نصیب شیاطین سرخ کرد؛ هرچند آنها در طول بازی موقعیت خوب زیادی را از دست دادند

سرالکس فرگوسن، سرمربی منچستریونایتد، پس از پیروزی 1-0 تیمش مقابل وستهم، عملکرد مدافعانش را مورد ستایش قرار داد.

تک گل رابین فن پرسی در این دیدار که سریع ترین گل این فصل لیگ برتر نیز بود، سه امتیاز این دیدار را نصیب شیاطین سرخ کرد؛ هرچند آنها در طول بازی موقعیت خوب زیادی را از دست دادند.

فرگوسن در گفتگو با اسکای اسپورتس نیوز گفت:" وستهم به این شهره است که کار را برای شما دشوار می کند. رد شدن از خط دفاعی آنها اصلا کاری ساده ای نیست.

اما ما شروع بسیار خوبی داشتیم و من فکر می کردم می توانیم به همین روند ادامه بدهیم. ما در دقایقی بسیار خوب بازی کردیم اما هرگز نتوانستیم کار آنها را تمام کنیم."


او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا بعد از شش بازی پیاپی دریافت گل اول، پیش افتادن در این دیدار یک نکته مثبت بود، گفت:" بله؛ و هم بسته نگه داشتن دروازه مان. زمان کریسمسفرا رسیده است.

فکر می کنم اسمالینگ خیلی خوب بازی کرد. او بعد از مدت ها غیبت به تیم برگشته بود. جانی اونز فوق العاده بو د و همین طور رافا ئل داسیلوا، واقعا فوق العاده.

ما در این دیدار مثبت عمل کردیم، به ویژه در خط دفاعی. ما موقعیت هایی داشتیم که می توانستیم کار آنها را یکسره کنیم اما باید برای وستهم احترام قائل شد . آنها واقعا به سختی جنگیدند. آنها تیم بسیار سازمان یافته ای هستند؛ یک تیم قدرتمند. من از نیتجه راضی هستم."

با این نتیجه منچستریونایتد همچنان با یک امتیاز برتری نسبت به سیتی در صدر جدول ماند.

" فکر می کنم اگر بتوانیم در بازی های بیشتری دروازه مان را بسته نگه داریم، شانس بیشتری برای قهرمانی خواهیم داشت."
طبقه بندی: اخبار ورزشی، 
برچسب ها: منچستر یونایتد 1 - 0 وستهام یونایتد؛ سریع‌ترین گل فصل برای پیروزی شیاطین کافی بود...!،
ارسال توسط محمد پویا وزیری
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin