تبلیغات
مطالب جالب ،طنز، سرگرمی ، جوک - محسن قهرمانی؛ بخت اول قضاوت دربی پایتخت
مطالب جالب ،طنز، سرگرمی ، جوک
تفریحی و سرگرمی و جوک و مطالب جالب

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 4 بهمن 1391
ن روزها در آستانه دربی پایتخت یکی از سوالات کلیدی اهالی فوتبال به موضوع قضاوت این دیدار خبرساز مربوط می‌شود چه کسی بازی روز جمعه را در ورزشگاه آزادی قضاوت می‌کند، رئیس کمیته داوران می‌گوید روز پنج شنبه داوری معرفی می‌شود اما اتفاقات این روزهای کمیته داوران نشان می‌دهد داور بازی روز پنج شنبه هم اکنون انتخاب شده است اما ممکن است بنا به دلایلی خاص این انتخاب تغییر کند.
به گزارش رجانیوز، انهایی که در دپارتمان داوری و کمیته داوران رفت و آمد دارند می‌گویند انتخاب داور بازی روز جمعه بین استقلال و پرسپولیس قطعی شده است اما بنا دلایلی خاص که بیشتر به اعتراض تیم‌ها برمی‌گردد ممکن است  داور این دیدار در دقیقه نود همانند بازی قبلی تغییر کند.
 
اما با این حال گفته می‌شود به احتمال بسیار زیاد این سه نفر قضاوت این دیدار را برعهده بگیرند، «داور وسط: محسن قهرمانی، كمك‌ها: محمدرضا ابوالفضلی، سعید علی‌نژادیان، داور چهارم: احمد صالحی» این لیست انتخابی حسین عسگری رییس دپارتمان داوری برای قضاوت دربی است.
 
چند روز مانده به دربی، عسگری انتخاب خود را انجام داده و برای اینكه چهره‌های تكراری قضاوت بازی سرخابی‌ها را برعهده نداشته باشند، تصمیم گرفته قهرمانی را به عنوان قاضی این میدان معرفی كند البته از آنجایی كه این بازی با بقیه بازی‌های لیگ فرق دارد و تنها انتخاب رییس دپارتمان ملاك نیست و شاید در جلسه‌ای كه مسوولان فدراسیون با عسگری دارند نظر او را عوض كرده و پیشنهاد شخص دیگری را برای قضاوت این دیدار به رییس دپارتمان بدهند.
 
مثل زمانی كه بلیت بازی دربی را برای قهرمانی آماده كردند اما به خاطر اینكه مسوولان پرسپولیس نسبت به این داور حساسیت نشان دادند؛ در لحظات پایانی اسم قهرمانی از لیست خط خورده و جای آن را همشهری او یعنی محسن تركی گرفت و از آنجایی كه بلیت تهران را برای قهرمانی مهیا كرده بودند او را موظف كردند تا برای بازی راه‌آهن راهی تهران شود اما اگر در لحظات پایانی دوباره لیست عسگری توسط مسوولان فدراسیون وتو شد چه كسی جای این داور مشهدی را می‌گیرد؟
سعید مظفری‌زاده محتمل‌ترین گزینه
 
طبق معمول تنها داورانی می‌توانند بازی دربی را سوت بزنند كه جزو داوران طراز اول ایران هستند. كمیته داوران برای این بازی كه حساسیت خاصی هم دارد؛ بیشتر نظر روی داوران بین‌المللی خود دارد. پس اگر محسن قهرمانی كه گزینه اصلی كمیته داوران برای قضاوت دربی است به هر دلیلی حذف شود مسوولان این كمیته به سراغ 3 گزینه خواهند رفت: «سعید مظفری‌زاده، محسن تركی و علیرضا فغانی»
 
به نظر می‌رسد بین این 3 گزینه شانس سعید مظفری‌زاده بیشتر از بقیه باشد چرا كه این داور طی هفته‌های گذشته با قضاوت‌هایش صدای سرخابی‌ها را درنیاورده و چهره قابل قبولی نزد این دو تیم دارد.
 
چرا دوباره تركی انتخاب نمی‌شود؟
 
در سال‌های اخیر هر وقت داوری بنا به دلایلی از لیست قضاوت دربی كنار رفته است، جای خود را به تركی داده و این داور مشهدی بیش از سایر داوران قضاوت این بازی حساس را برعهده داشته است اما در این دربی بعید به نظر می‌رسد تركی جای قهرمانی را بگیرد.
 
تركی در بازی استقلال – مس كرمان دچار مصدومیت شد و اینطور كه گفته می‌شود بعد از مراجعه به پزشك متوجه شده كه رباط صلیبی‌اش آسیب دیده است. پزشك معالج به تركی گفته اگر استراحت نكند و در بازی‌های سنگین حضور داشته باشد به احتمال زیاد رباطش پاره می‌شود.
 
پس با این اوصاف مسوولان كمیته داوران چنین ریسكی نمی‌كنند كه با دادن دربی به این داور مشهدی با دست خود او را یك سال از میادین دور كنند به همین خاطر بعید به نظر می‌رسد تركی جای قهرمانی را بگیرد.
 
شانس فغانی كم است
 
دیگر گزینه احتمالی، علیرضا فغانی است كه تنها كاندیدای داوران ایرانی برای حضور در جام‌جهانی است اما شانس این داور برای جانشینی قهرمانی كم است. علیرضا فغانی در چند بازی اشتباه داشته و نگاه استقلالی‌ها روی این داور مثبت نیست به همین خاطر مسوولان كمیته داوران چهره تنها كاندید ایرانی برای حضور در جام جهانی را خراب نمی‌كنند و شانس را به دیگر داوران خواهند داد.برچسب ها: محسن قهرمانی؛ بخت اول قضاوت دربی پایتخت،
ارسال توسط علی وزیری
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin